Yaz ve kış mevsimleri sıcaklık değerlerinin yükseldiği ve azaldığı belirgin mevsimler olarak yıl 12 ay iklimlendirme sistemi amacı ile kullanılan kombiler, hayatımızda büyük bir önem sahiptir. Bu denli öneme sahip olan kombilerin bakımları da son derece önem arz eder. Öyleyse Tekirdağ kombi servisi hizmetlerinden faydalanılarak düzenli olarak ihtiyaç duyulan kombilerimizin bakımlarının ihmal edilmemesi gerekmektedir.

Rutin olarak gerçekleştirilmesi gereken kombi bakımları, zamanla tozlanmış ve yıpranmaya başlamış parçaların temizlenerek yeniden ilk günkü verimine kavuşması amaçlanmaktadır. Uzun vadeli kullanılma imkanı kombi bakımlarının düzenli olarak yapılması ile sağlanmaktadır. Genel olarak en az yılda bir kez kombi bakımının yaptırılması gerekir.

Süleymanpaşa Kombi Bakımı

Birbirinden konforlu kombiler, teknolojinin gelişmesi ile daha kullanışlı yapılara bürünmektedir. Her ne kadar teknolojik gelişmelerden üzerine düşen payı alsa ve her geçen gün daha da ileri teknoloji ürünü haline gelse de; Tekirdağ kombi bakımı hizmetinin alınmaması cihazların zamanla yıpranmasına neden olmaktadır. Kullanılan suların kireçli olması ve kullanıma bağlı olarak suların kirlenmesi, belirli bir zaman sonra temizliğe ihtiyaç duymaktadır.

Bu temizlik kombi bakımları ile gerçekleştirilmektedir. Tozlar, kireç ve çeşitli pisliklerin birleşmesi ile zamanla cihazın verimsiz çalışmasına ve arızalara yol açması kombilerinizin kullanım ömrünü kısıtlamaktadır. Tüm bu durumların yaşanmaması açısından yıllık kombi bakımlarınızı ertelemeniz ve bilhassa son bahar aylarında bu bakımın yapılmasına özen gösterilmesi önerilmektedir.

Süleymanpaşa Petek Temizleme

Kombi bakımlarında önem arz eden en önemli parçalardan bir tanesi peteklerdir. Kalorifer petekleri, elektrik ile suyun ısınması ve ısınan suyun peteklerde dolaşması, petekler aracılığı ile sıcak suyun ısıyı dışarıya vermesi gerçekleşmektedir. Peteklerin alt veya üst kısmı soğuk olması durumlarında yeterli veya verimli çalışmayan kombiler meydana çıkmaktadır. Toz ve kireçlenmenin birleşerek peteklerin tıkanmasına yol açması durumunda Tekirdağ petek temizleme işleminin yapılması ile verimli çalışan kombilere sahip olunmaktadır. 

Kombilerin verimli çalışmaması sadece sıcaklıktan mahrum kalmanıza değil aynı zamanda verimli bir kombi kadar ücret ödemenize de neden olmaktadır. Hem istediğiniz hizmeti alamamanız hem de yüksek faturalar ödemeniz gibi bir durumdan hoşnut kalmamanız mümkündür. Bu sebepler doğrultusunda cihazınızın kontrolünü elinizde bulundurarak zaman zaman çalışma potansiyeline dikkat etmeniz peteklerin tıkanma durumunu fark etmenizde etkili olmaktadır.

Süleymanpaşa Kombi Tamiri

Konfor açısından son derece kullanışlı özelliklere sahip olan kombilerin, markası fark etmeksizin gerek teknik gerekse arıza tespiti konusunda gerekli olan tüm hizmetler Tekirdağ kombi tamiri çatısı altında yapılmaktadır. 7 gün 24 saat hizmeti hazır bulunan ekiplerimiz ile müşterilerimizin memnuniyeti için yapılabilecek en iyi hizmet kalitesine sahip olunmaktadır. Gelişen ve değişen teknolojinin getirisi olan geliştirilmiş çözümler ile her daim iletişime açık çağrı merkezlerimiz aracılığı ile her türlü kombi arızasına, işinin ehli ustalarımız ile müdahale edilmektedir. 

Profesyonel ekip kadrolarımız güler yüzlü ve müşteri ilişkileri konusunda son derece başarılı yapıları ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Müşteri memnuniyetine önem veren yapımız ve titiz bir çalışma performansına göre programlanan prensiplerimiz ile her zaman müşterilerimiz için çaba sarf edilmektedir. Tepeden tırnağa kombilerin her parçasında oluşmuş arızalar, anında tespit edilerek gereken en iyi arıza çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Müşterilerimiz ile birlikte kontrol edilen kombiler, tespit edilen arızalar doğru bir şekilde kullanıcıya anlatılmakta ve yapılması gereken çalışma için onay alınmaktadır. Parça değişimi gereken arıza durumlarında yine müşterilerimizin düşüncelerine önem verilerek en iyi hizmetin sunulmasına odaklanılmaktadır. Garantili ve orijinal yedek parçaların değişimi yapılmaktadır.

Kombi Tamirine Hangi durumlarda Gerek Duyulur?

Kombilerin kullanılma zamanına göre zamanla tıkanmasından bahsetmiştik. Bu durumda kombilerin; su sızdırması, ısıtmaması, farklı sesler çıkarması, fazla enerji tüketmesi gibi durumlar kombi tamiri için gözden geçirilmesi gereken belli başlı durumlardır. Kombi servisi aracılığı ile belirtilen sorunlar ya da benzeri durumlarda kontrolden geçirilmesi, arızanın gerçekleştiğine dair net bilgi vermektedir. Erken hareket edildiğinde donanımlı bir bakım çalışması ile arızaların önüne geçilmektedir.

Arıza oluşmuş ise gerekli tamir işlemleri yapılmakta ve gerekirse parça değişimi gerçekleştirilmektedir. Kullanıcıların kombilerin ısısından, faturalardan veya belirli noktalardan daha önce olmayan durumları fark etmesi ile kombi tamiri işleminin yapılıp yapılmaması gerektiği açıkça kendini belli etmektedir.

Kombi Tamiri Kombiye Zarar Verir Mi?

Birçok kombi kullanıcısı, kombilerin verimli çalışmaması durumunda kombi tamiri yapılırsa; kombilerin zarar göreceğini düşünmektedir. Oysaki kombiler tamir edilerek yıpranmamakta aksine daha verimli bir duruma getirilmektedir. Zaman zaman bakıma ihtiyaç duyan kombiler, detaylı bir bakım hizmeti ile temizlenmektedir. Borular içerisinde biriken pislikler ve tozlar temizlenerek suyun boşaltılması ve temiz su ile değiştirilmesi ilk günkü kadar verimli çalışmasını sağlamaktadır.

Kombilerin en önemli parçalarından olan petekler ve Tekirdağ petek temizliği verimli bir kombi için son derece önemli bir rol üstlenmektedir. Zamanla tıkanan petekler, ısıyı dışarı vermemekte ve neredeyse çalışmıyor gibi ısıtma özelliğini kaybetmektedir. Isıtmamasına rağmen yüksek efor sarf ederek daha fazla çalışmakta ve yüksek enerji tüketimi ile faturaların yükselmesine neden olmaktadır.

Özellikle bu durumların fark edilmemesi veya önemsenmemesi uzun vadede kombinin tamamen çalışmaması veya patlamasına kadar sonuçlar doğurabilmektedir. Kısacası kombi tamiri, kombilerin yenilenmesi anlamına gelmektedir. Zarar vermekten ziyade yeni alınmış kombi kadar verimli olabilmektedir.  Yine bu durumda alanında lider bir firma olarak güvenilir firmaları tercih etmeniz önemli vurgulanmaktadır.

Kombi Arızaları Ve Kombilerin arızalandığının Anlaşılacağı Durumlar

Öncelikle kombilerin belirli arızaları bulunmaktadır. Arızalardan ziyade ise çalışmama sebepleri de mevcuttur. Genel olarak kombiler, kurulum montaj hataları, kullanıcı hataları veya çevresel faktörleri içeren durumlar ile çalışmamakta ve arızalanmaktadır. Montaj aşamasında Tekirdağ kombi servisi gibi sektörün önde gelen güvenilir firmalarından tercih edilmemesi durumunda hatalı montaj çalışmaları yapılabilmektedir. Kombilerin sağlam ve kaliteli olması montaj hataları nedeni ile hiçbir fayda etmemektedir.

Bu nedenle kombi servisi konusunda seçici olmanız son derece önemlidir. Diğer taraftan kombi servisleri tarafından verilen bilgilere önem vermeyen bilgisiz kullanma durumlarına başvuran kullanıcılar, kombiye hatalı kullanım ile zarar verebilmekte veya çalışmasını engelleyebilmektedir. Bu durumlarda iletişime geçerek teknik desteğe başvurmanız oldukça faydalı olacaktır. Tüm bu durumların haricinde;

  1. Kombi su kaçırıyor veya su akıtıyor
  2. Kombi patlamalı yanıyor
  3. Kombi ses yapıyor
  4. Kombiden sıcak su gelmiyor
  5. Kombi peteklerinin üstü sıcak ama altı soğuk
  6. Sıcak su kullanılırken kombilerin fazla ısınması

Kombi çalışıyor ancak ısıtmıyor, gibi belli başlı kombi arızaları bilinmektedir. Tüm bu kombi arızalarında Tekirdağ kombi tamiri için iletişime geçilmesi, uzun vadede kullanma planı yapılan kombilerin eski verimine kavuşması için gereklidir. Kombilerin pislik, toz veya kireç ile zamanla suyu kirlenmekte ve kombiler tıkanmaktadır. Tıkanık borulardan su kaçağı meydana çıkmaktadır. Peteklerde tıkanmanın gerçekleşmesi gerekli ısıyı dışarıya vermesini engellemektedir.

Verimli çalışmaması daha fazla efor sarf etmesine neden olmaktadır. Ayrıca fanlardan ses gelmesi fan motorunun problemli olmasından kaynaklanabilmektedir. Bu durumlarda erken bakım ve tamir işlemi yıpranma payının azaltmaktadır. Bu nedenle geciktirmeden kombi servisi hizmetine başvurulması en etkili ve faydalı seçim olacaktır. 

Bizi hemen arayabilirsiniz.
Copyright © 2020 Kombi Bakım Onarım Hizmetleri, Tüm hakları saklıdır. Yazılım hakları NF Web Tasarım’a aittir. Firmamız özel kombi servisidir.